


🎔 Genieten in Dubai met kinderen
🎔 Luxe overnachting in Dubai
Een sprookje in de duinen van Dubai, midden in de duinen (op 45 minuten van de stad)
Soms heb je van die ritten waarbij de bestemming langzaam in je lijf zakt. Bab Al Shams ligt op ongeveer drie kwartier rijden van Dubai, aan Al Qudra Road, en hoe verder je rijdt, hoe stiller het wordt. Het asfalt slingert langs zandvlaktes en duinen, tot je op een punt komt waarop je denkt: “Hier is echt niets.” En precies dáár verschijnt ineens die lange oprijlaan. Lampen in een rij, palmen, en aan het eind een toegangspoort die voelt als de entree van een Arabisch fort. Bab Al Shams is niet nieuw, maar wel opnieuw uitgevonden. Het resort werd na een grote renovatie in 2023 heropend en valt sindsdien onder Kerzner’s Rare Finds collectie. En dat merk je: het voelt klassiek Arabisch, maar met een rustige, eigentijdse luxe die nergens schreeuwt.
Zodra je binnenstapt, gebeurt er iets grappigs. Je kinderen zien maar één ding: water. Fonteinen, vijvertjes, groen. Jij ziet de details: zandkleurige muren, steegjes die naar kamers leiden, schaduwplekjes onder bogen, en overal die kalme sfeer die Dubai ineens heel ver weg laat voelen.
Wat ik zo sterk vind aan Bab Al Shams, is dat het als een klein dorpje aanvoelt. Niet één hoge hotellobby waar je in verdwaalt, maar een wirwar van paden, binnenplaatsen en tuinen. Je loopt hier niet “naar je kamer”, je slentert ernaartoe. En eerlijk: dat maakt het ook met kinderen fijn. Minder gedoe, meer vakantiegevoel.
Voor gezinnen zijn er verschillende kameropties die nét even slimmer zijn dan een standaard hotelkamer. Bab Al Shams heeft onder andere family rooms met aparte slaapgedeeltes, zodat je niet om 19.30 uur in het donker hoeft te fluisteren. Er is ook een Family Room met Terrace die bestaat uit twee extern verbonden kamers: één met een kingsize bed en één met twee losse bedden. Handig als je kinderen al wat groter zijn, of als je gewoon wat meer ruimte wilt ademen.
En wil je all-in gaan op het woestijnsprookje, dan zijn er Desert Pool Villas. In 2024 zijn er nieuwe villa’s aangekondigd die vanaf 1 oktober 2024 gasten ontvangen, met één- en tweeslaapkameropties, privézwembad en veel privacy. Dat is zo’n keuze waarbij je jezelf later hoort zeggen: “Weet je nog, dat huisje in de woestijn met dat eigen zwembad?”
Het zwembad is hier zo’n plek waar je vanzelf zachter gaat praten. Je kijkt uit over de woestijn en ziet dat zand steeds van kleur veranderen. Overdag is het fel en goud, later warm en koperachtig. En als de zon zakt, wordt het bijna filmisch.
Wat ik fijn vind: Bab Al Shams is een luxe resort, maar het voelt niet stijf. Kinderen plonzen, bestellen iets bij de poolbar, rennen nog één rondje. Ouders zakken weg op een ligbed en laten de tijd eindelijk eens iets trager gaan. Volgens verschillende hoteloverzichten zijn er meerdere buitenzwembaden en ook een kinderbad, wat het extra comfortabel maakt met kleine waterratjes.
Tip van mij: plan je middag zo dat je het laatste uur vóór zonsondergang bij het zwembad bent. Niet omdat het “mooi” is (dat is het), maar omdat het een moment wordt dat je onthoudt. Je ziet soms kamelen in de verte, je voelt de temperatuur dalen, en ineens denk je: ja. Dit is waarom we reizen.
Bab Al Shams snapt gezinnen. Niet met schreeuwerige glijbanen, maar met aandacht. De Kids Club (veel ouders kennen ‘m als Aladdin’s Kids Club) heeft een begeleid programma dat voor resortgasten gratis is voor kinderen van 5 tot 12 jaar. Dat geeft jou als ouder precies wat je soms nodig hebt: een uur niets. Of twee.
De activiteiten zijn creatief en rustig: knutselen, spelletjes, kleine workshops. En buiten de Kids Club begint natuurlijk de woestijn. Denk aan camel rides, paardrijden en andere woestijnervaringen die je verblijf echt een verhaal geven. Met oudere kinderen is een jeepsafari een prachtige manier om de duinen in te trekken, al is het ook heerlijk om het klein te houden: even op een kameel, daarna terug voor een ijsje en het zwembad. Praktisch met kleintjes: neem iets mee tegen zand in schoenen (sokken helpen), en onderschat de zon niet. Ook in de winter is de woestijnzon fel.
’s Avonds wordt Bab Al Shams nóg sfeervoller. Lampjes aan, warme stenen onder je voeten, en overal plekjes waar je wilt blijven hangen. Het resort heeft vier restaurants, waaronder het iconische Al Hadheerah: een openlucht Arabische dinerervaring met entertainment onder de sterren. Dit is zo’n avond die je kinderen later navertellen alsof het een verhaal was.
Daarnaast zijn er nieuwere restaurants en lounges, zoals Ninive (Middle Eastern en North African) en Zala (Mediterraan met Griekse en Turkse invloeden). En voor dat ene perfecte moment aan het eind van de dag is er Anwā, de rooftop sunset lounge. Hier kijk je uit over de woestijn terwijl de lucht langzaam zachtroze wordt.
En dan jij. Jij mag ook. Bab Al Shams heeft een Spa & Hammam met behandelingen en wellnessprogramma’s, plus fitnessmogelijkheden. Het is zo’n plek waar je jezelf weer even terugvindt: schone handdoeken, rustige ruimtes, en iemand die zegt: “Neem je tijd.” Leuk detail voor wie van lijstjes houdt: Bab Al Shams staat in de MICHELIN Guide hotel selectie en heeft één MICHELIN Key gekregen. En eerlijk, dat snap ik. Het is luxe, maar met ziel.
Als je in Dubai bent en je wilt één nacht (of twee) weg uit de stad, dan is dit een droomplek. Hij kost een rib uit je lijf, maar we hebben het er 10 jaar laten nog steeds allemaal over en zouden zo weer gaan! Je kinderen hebben water, ruimte en avontuur. Jij hebt sfeer, rust en dat magische woestijnlicht. En het mooiste is: je hoeft er niet ver voor te reizen. Wil je je gezinsreis extra bijzonder maken, boek dan rond zonsondergang een tafel of drankje bij de rooftop lounge en plan minimaal één woestijnactiviteit. Dan voelt je verblijf niet als “een hotel”, maar als een hoofdstuk in jullie reisverhaal.