Be My Guest Lodge in Bloubergstrand
Be My Guest Lodge in Bloubergstrand
Kleinschalig overnachten bij Kaapstad met kinderen, met zwembad en Blouberg Beach op loopafstand



Kleinschalige lodge
Strand op loopafstand
Family cottage tot 6 personen
Overnachten bij Kaapstad: waarom wij voor Bloubergstrand kiezen
Review door Daphne · verbleef hier in augustus 2026
Zoek je een accommodatie bij Kaapstad met kinderen, dan is Bloubergstrand een fijne plek om je rondreis te beginnen of af te sluiten. Meteen bij aankomst in Kaapstad je huurauto ophalen of even wachten? Als je in Kaapstad aankomt, kun je drie dingen doen:
Wat zou jij doen? Wij gaan deze keer voor optie 3 en rijden naar Bloubergstrand waar ook Be My Guest Lodge ligt. Dat ligt op nog geen 25 kilometer van de luchthaven van Kaapstad.
Kom je in het donker in Kaapstad aan? Dan is het verstandig om optie 1 te kiezen en een transfer te regelen. Laat je lekker naar je accommodatie brengen, want na een vermoeiende vlucht de weg zoeken én links rijden is niet voor iedereen even vanzelfsprekend en relaxed.
Ga je voor optie 2 of 3, dan heb je natuurlijk direct je huurauto nodig. Wij huren zoals bij elke roadtrip onze huurauto bij Sunny Cars. Op de luchthaven van Kaapstad is het ophalen en terugbrengen van je huurauto eenvoudig, want de verhuurder zit op het luchthaventerrein.
De laatste gratis tip: huur minimaal een SUV als je gaat roadtrippen met kinderen door Zuid-Afrika. In Zuid-Afrika heb je goede wegen, maar er zijn ook wegen met potholes en je komt regelmatig op zandwegen terecht. Bij nat of juist langdurig droog weer voel je je in een SUV of 4x4 net wat zekerder en kun je ook met je huurauto bij die leuke afgelegen accommodatie komen zonder dat iemand je hoeft weg te slepen.
Niet alle wijken in Kaapstad en haar omgeving zijn even veilig. Bij onze aankomst in Bloubergstrand checken we daarom bij de eigenaar van Be My Guest Lodge of we hier in het donker veilig over straat kunnen lopen of beter de auto kunnen nemen.
Een wandeling blijkt geen probleem. We droppen onze bagage en haasten ons naar het strand, op ongeveer tien minuten lopen van de lodge. We komen tegen zonsondergang aan en de lucht kleurt prachtig oranjerood. Wat een lucht en vooral: wat een uitzicht op de Tafelberg!
Be My Guest Lodge in Bloubergstrand is een kleinschalige, kindvriendelijke accommodatie bij Kaapstad, met B&B-kamers en self-catering opties. De lodge heeft een tuin, zwembad en Blouberg Beach ligt op loopafstand.
Het is fijn dat alle kamers een eigen ingang en privépatio hebben. De kamers liggen aan de mooie tuin en naast of vlak bij het zwembad. In alle kamers vind je thee- en koffiefaciliteiten, een koelkast(je), tv, gratis wifi en verwarming. Dat laatste klinkt misschien een beetje vreemd, maar geloof me: als je hier in de Zuid-Afrikaanse winter bent – onze zomervakantie – heb je die 's avonds echt wel nodig.






Be My Guest Lodge is geschikt voor kleine en grotere gezinnen. Er zijn verschillende typen kamers. In de kleinere kamers kun je bijvoorbeeld met een baby, dreumes of peuter overnachten. Hierin zit geen keuken. Je kunt dan ontbijten in de gezellige ontbijtruimte of in de tuin van de lodge.
Wij overnachten in de Garden Cottage, waarin je met maximaal zes personen kunt slapen. De cottage heeft twee badkamers, een zithoek, een goed uitgeruste keuken en een slaapbank voor twee personen. Op de bovenverdieping staat een tweepersoonsbed en twee eenpersoonsbedden.
Persoonlijk zou ik jonge kinderen beneden op de slaapbank laten slapen, omdat er geen traphekje is. Be My Guest Lodge is daardoor een fijne accommodatie voor gezinnen die hun rondreis door Zuid-Afrika in Kaapstad beginnen of eindigen.
Als je graag zelf wilt koken, boek je bij Be My Guest Lodge de Garden Cottage met keuken. Op loopafstand van de lodge vind je een Spar – die zijn in Zuid-Afrika vaak een stuk groter dan in Nederland. Je vindt er bijvoorbeeld lekkere broodjes om zelf een ontbijt of lunch klaar te maken.
Wil je uit eten, dan is er ook genoeg keuze. Loop richting het strand en kijk vooral waar je zin in hebt.
Na onze avondwandeling over het strand stappen we binnen bij Ciao Pizza. Geen Afrikaanse avondmaaltijd, maar na een lange reisdag willen we vooral snel iets eten en daarna naar bed.
Al snel blijkt dat we een goede keuze hebben gemaakt. Het personeel is heel vriendelijk, de kinderen krijgen meteen een kleurplaat en er zijn spelletjes. Maar het beste: de verse steenovenpizza smaakt fantastisch.
Zijn de kinderen te moe om uit eten te gaan? Dan kun je je pizza ook laten bezorgen bij de lodge.
Bloubergstrand is een fijne plek om je roadtrip door Zuid-Afrika met kinderen te starten of af te sluiten. Het strand ligt op loopafstand en alleen al vanwege het uitzicht op de Tafelberg kun je je hier prima een paar uur vermaken.
Blijf je een paar nachten? Dan is Be My Guest Lodge ook een goede uitvalsbasis om Kaapstad te ontdekken. Vanuit Bloubergstrand rijd je buiten de spits in ongeveer een half uur naar bekende plekken in Kaapstad, zoals het V&A Waterfront, de Tafelberg, Bo-Kaap en Kasteel de Goede Hoop.
Daarnaast is Bloubergstrand een fijne uitvalsbasis voor de West Coast. Langebaan en Paternoster liggen op ongeveer anderhalf uur rijden.


